Η Ιστοσελίδα είναι υπό κατασκευή.
Ζητούμε την κατανόησή σας.
 
 | 
en-USel-GR
 
 
 
custom dnn modules ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΠΟΕΠΤΥΜ -ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΦΟΕΡΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ


 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ 3ΟΥ ΤΑΚΤΙΚΟΥ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟΥ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ ΤΗΣ ΠΟΕΠΤΥΜ 
   Στην Αθήνα, την 7η Φεβρουαρίου 2009, ημέρα Σάββατο και ώρα 14:00, συνήλθαν στο κτήριο του ΕΔΟΕΑΠ, οδός Ηριδανού και Σισίνη 18, οι εκλεγμένοι αντιπρόσωποι των Ενώσεων – μελών της Ομοσπονδίας ΠΟΕΠΤΥΜ, για την εκλογή Διοικήσεως, Εξελεγκτικής και Εφορευτικής Επιτροπής της Ομοσπονδίας, σύμφωνα με το Καταστατικό της και με την παρουσία της δικαστικής αντιπροσώπου κ. Ερωφίλης Σταθοπούλου – Δικ. Πάρεδρος Αθηνών που διορίστηκε με την υπ΄αριθμ. 39/2009 απόφαση του Προϊσταμένου του Πρωτοδικείου Αθηνών και της Εφορευτικής Επιτροπής που εκλέχτηκε κατά το 2ο Τακτικό Συνέδριο και που αποτελείται από τους:
  1. Δημήτριο Πίππα
  2. Παναγιώτη Δημητρουλόπουλο
  3. Καλλιώτου Κυριακή
   Η Εφορευτική Επιτροπή παρέλαβε τις αιτήσεις υποψηφιότητας που είχαν υποβληθεί και αφού τις έλεγξε για να διατυπώσει το δικαίωμα της εκλογιμότητας, προχώρησε στην ανακήρυξη των υποψηφίων.
   Αμέσως μετά, η Εφορευτική Επιτροπή παρέλαβε τον εκλογικό κατάλογο καθώς και το εκλογικό υλικό (ψηφοδέλτια, φάκελοι, κ.λ.π.), έλεγξε την κάλπη και αφού βεβαιώθηκε ότι ήταν άδεια, τη σφράγισε και κήρυξε την έναρξη της ψηφοφορίας.
   Η ψηφοφορία διήρκησε μέχρι τις 16:30, οπότε και διαπιστώθηκε ότι δεν υπήρχε άλλο μέλος να ψηφίσει. Η Εφορευτική Επιτροπή με τον εκπρόσωπο της δικαστικής αρχής αποφάσισαν τη λήξη της.
   Κατόπιν σφραγίστηκε η κάλπη, καταμετρήθηκαν τα ψηφοδέλτια και στη συνέχεια έγινε η διαλογή αυτών, τα οποία αριθμήθηκαν και υπογράφτηκαν από τον δικαστικό αντιπρόσωπο. Στο Μητρώο της Ομοσπονδίας είναι 115 συνολικά εγγεγραμμένοι και 115 ταμειακώς εντάξει αντιπρόσωποι των μελών-Ενώσεων.
   Με βάση το τηρούμενο Πρωτόκολλο ψηφοφορίας, για την εκλογή Οργάνων Διοίκησης, Εξελεγκτικής και Εφορευτικής Επιτροπής βρέθηκαν 115 ψηφοδέλτια εκ των οποίων έγκυρα 115 και άκυρα-λευκά 0.
   Τέλος έγινε η καταμέτρηση των σταυρών προτίμησης των υποψηφίων και έλαβε ο καθένας για το αντίστοιχο αξίωμα ψήφους, όπως αναφέρεται παρακάτω: 
 ● ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
Α) «ΑΣΚ ΕΠΗΕΑ-ΕΠΗΕΘ»
  1. ΖΑΜΠΕΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ έλαβε ψήφους  40
  2. ΚΑΖΑΝΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ έλαβε ψήφους 10  
  3. ΜΑΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ έλαβε ψήφους 8
  4. ΜΟΛΟΧΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ έλαβε ψήφους 8
  5. ΜΠΟΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ έλαβε ψήφους 23
  6. ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ έλαβε ψήφους 44
  7. ΣΟΦΡΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έλαβε ψήφους 6
  8. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έλαβε ψήφους 46
  9. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ έλαβε ψήφους 26
  10. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ έλαβε ψήφους 43
 Β) «ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ ΣΤΑ ΜΜΕ-ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΕΝΟΒΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΑ ΜΜΕ-FINANCIAL CRIMES»
  1. ΠΡΩΤΟΛΑΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ  έλαβε ψήφους 10
  2. ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑ  έλαβε ψήφους 14
  3. ΑΡΝΑΟΥΤΟΓΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ έλαβε ψήφους 9
  4. ΣΚΟΥΤΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ έλαβε ψήφους 8
 Γ) «Δ.Α.Σ.»
  1. ΚΑΨΑΛΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ  έλαβε ψήφους 12
  2. ΚΟΥΤΣΟΒΙΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ  έλαβε ψήφους 14
  3. ΒΑΛΣΑΜΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  έλαβε ψήφους 11
  4. ΓΚΙΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ έλαβε ψήφους 11 
  5. ΣΑΝΤΖΑΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ έλαβε ψήφους 11
 Δ) «ΕΝΩΤΙΚΗ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
  1. ΔΟΥΝΔΟΥΛΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ έλαβε ψήφους 10  
  2. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ έλαβε ψήφους 9
 Ε) «ΕΠΗΕΘΣΤΕ»
  1. ΜΟΣΧΟΥ-ΣΒΕΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚ. έλαβε ψήφους 2
  2. ΓΕΡΟΦΩΤΗ-ΣΑΚΑΡΕΛΛΟΥ ΑΝΝΑ έλαβε ψήφους 1
 ΣΤ) «ΕΠΠΗΤ»
  1. ΣΑΜΑΡΑ ΜΑΡΘΑ έλαβε ψήφους 4
  2. ΜΑΪΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ έλαβε ψήφους 1
● ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Α) «ΑΣΚ ΕΠΗΕΑ-ΕΠΗΕΘ»
  1. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ έλαβε ψήφους 33
  2. ΚΑΡΒΟΥΝΑΡΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ έλαβε ψήφους 10
  3. ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ έλαβε ψήφους 41
  4. ΜΠΑΤΕΛΗ ΙΩΑΝΝΑ έλαβε ψήφους 15
  5. ΚΡΕΣΤΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ έλαβε ψήφους 9
 Β) «ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ ΣΤΑ ΜΜΕ-ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΕΝΟΒΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΑ ΜΜΕ-FINANCIAL CRIMES»
  1. ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ έλαβε ψήφους 15
  2. ΑΓΑΘΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έλαβε ψήφους 9
 Γ) «Δ.Α.Σ.»
  1. ΓΩΓΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ έλαβε ψήφους 14
  2. ΚΟΥΡΟΥΝΙΩΤΟΥ ΜΑΡΙΑ έλαβε ψήφους 10
 Δ) «ΕΝΩΤΙΚΗ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
  1. ΚΑΝΟΥΠΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ έλαβε ψήφους 11  
    ● ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Α) «ΑΣΚ ΕΠΗΕΑ-ΕΠΗΕΘ»
  1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ έλαβε ψήφους 40
  2. ΚΑΛΛΙΩΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ  έλαβε ψήφους 14
  3. ΚΑΤΣΙΜΠΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έλαβε ψήφους 31
  4. ΜΠΕΛΟΣ ΝΙΚΟΣ έλαβε ψήφους 14
 Β) «ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ ΣΤΑ ΜΜΕ-ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΕΝΟΒΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΑ ΜΜΕ-FINANCIAL CRIMES»
  1. ΓΑΒΡΙΗΛ ΝΙΚΟΛΑΟΣ έλαβε ψήφους 20
  2. ΠΑΠΑΤΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑ έλαβε ψήφους 15
 Γ) «Δ.Α.Σ.»
  1. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ έλαβε ψήφους 14
  2. ΜΕΛΙΣΣΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ έλαβε ψήφους 12
 
 Έτσι με βάση το πιο πάνω αποτέλεσμα εκλέχθηκαν κατά σειρά πλειοψηφίας οι παρακάτω: 
Α) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
  1. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (46)
  2. ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (44)
  3. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ (43)
  4. ΖΑΜΠΕΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (40)
  5. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (26)
  6. ΜΠΟΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (23)
  7. ΚΟΥΤΣΟΒΙΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (14)
  8. ΚΑΨΑΛΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (12)
  9. ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑ (14)
  10. ΠΡΩΤΟΛΑΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ (10)
  11. ΔΟΥΝΔΟΥΛΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (10)
 
Β) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
  1. ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (41)
  2. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (33)
  3. ΜΠΑΤΕΛΗ ΙΩΑΝΝΑ (15)
  4. ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (15)
  5. ΓΩΓΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ (14)
 
Γ) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Τακτικοί
  1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (40)
  2. ΚΑΤΣΙΜΠΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (31)
  3. ΓΑΒΡΙΗΛ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (20)
 
Αναπληρωματικοί
  1. ΚΑΛΛΙΩΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (14 – κατόπιν κλήρωσης)
  2. ΜΠΕΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (14)
  3. ΠΑΠΑΤΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑ (15)
 
 
Η ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
 


Posted on Thursday, April 30, 2009 (Archive on Thursday, May 7, 2009)
Posted by host  Contributed by host
Return Bookmark and Share   

 
 
 
  Terms Of Use | Privacy Statement Copyright 2009 OTE S.A.