Η Ιστοσελίδα είναι υπό κατασκευή.
Ζητούμε την κατανόησή σας.
 
 | 
en-USel-GR
 
 
 
ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ 4ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ ΤΗΣ ΠΟΕΠΤΥΜ

 

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ
 
Για την ανάδειξη α) Διοικητικού Συμβουλίου
β) Εξελεγκτικής Επιτροπής και γ) Εφορευτικής Επιτροπής
της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ενώσεων Προσωπικού Τύπου και ΜΜΕ (ΠΟΕΠΤΥΜ).
 
 
Στην Αθήνα σήμερα 7 Μαΐου 2011 ημέρα Σάββατο και ώρα 13:00 στην αίθουσα του ΕΔΟΕΑΠ «Δ.ΡΟΥΣΣΟΣ» οδός Σισίνη αρ. 18 συνήλθαν οι αντιπρόσωποι της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ενώσεων Προσωπικού Τύπου και ΜΜΕ (ΠΟΕΠΤΥΜ) με σκοπό την ανάδειξη α) Διοικητικού Συμβουλίου β) Εξελεγκτικής Επιτροπής και γ) Εφορευτικής Επιτροπής, σύμφωνα με το Καταστατικό της και με την παρουσία της Δικαστικής Αντιπροσώπου κ. Χριστίνας Ρούτη, Παρέδρου του Πρωτοδικείου. Αθηνών που διορίστηκε με την υπ’ αριθμ. 264/3.5.2011 απόφαση του Προέδρου του Τριμελούς Συμβουλίου Διοίκησης Πρωτοδικείου Αθηνών και της Εφορευτικής επιτροπής που εκλέχθηκε από τις αρχαιρεσίες του 3ου Πανελλαδικού Συνεδρίου και αποτελείται από τους:
1)Ιωάννη Αγγελόπουλο του Ευαγγέλου
2)Νικόλαο Μπέλλο του Χαράλαμπου
3)Νικόλαο Γαβριήλ του Κωνσταντίνου
 
Η Εφορευτική Επιτροπή παρέλαβε τις αιτήσεις υποψηφιότητας που είχαν υποβληθεί και αφού τις έλεγξε για να διατυπώσει το δικαίωμα της εκλογιμότητας, προχώρησε στην ανακήρυξη των υποψηφίων.
Αμέσως μετά, η Εφορευτική Επιτροπή, παρέλαβε από τη Διοίκηση της Ομοσπονδίας, τα αντίγραφα του Μητρώου με τα μέλη που έχουν, σύμφωνα με το Καταστατικό, το δικαίωμα να ψηφίσουν, καθώς και το εκλογικό υλικό (ψηφοδέλτια, φακέλους κ.λ.π.), έλεγξε την κάλπη και αφού βεβαιώθηκε ότι ήταν άδεια, τη σφράγισε και κήρυξε την έναρξη της ψηφοφορίας, αφού προηγούμενα κάλεσε τους αντιπροσώπους που είχαν οριστεί να προσέλθουν και να παρακολουθήσουν τη διεξαγωγή της ψηφοφορίας.
Στη συνέχεια προσερχόντουσαν ένας –ένας οι ψηφοφόροι, δείχνοντας την αστυνομική τους ταυτότητα, έπαιρναν από ένα ψηφοδέλτιο μαζί με σφραγισμένο φάκελο και αποσύρονταν σε ειδικά για το σκοπό αυτό διασκευασμένο χώρο (παραβάν), όπου και σημείωναν τις προτιμήσεις τους απέναντι στα ονοματεπώνυμα των υποψηφίων. Επανερχόμενοι, εγγράφονταν στο τηρούμενο κατά το νόμο πρωτόκολλο και έριχναν το φάκελο στην κάλπη.
Η ψηφοφορία συνεχίστηκε κανονικά μέχρι την ώρα που είχε οριστεί δηλ. μέχρι την 16.00, οπότε, αφού διαπιστώθηκε ότι δεν υπήρχε άλλο μέλος για να ψηφίσει, η Εφορευτική Επιτροπή με τον εκπρόσωπο της Δικαστικής Αρχής αποφάσισαν τη λήξη της.
Κατόπιν αποσφραγίστηκε η κάλπη αφού προηγούμενα διαπιστώθηκε το απαραβίαστο της, καταμετρήθηκαν τα ψηφοδέλτια και στη συνέχεια έγινε η διαλογή αυτών (παρουσία των αντιπροσώπων), τα οποία αριθμήθηκαν και υπογράφηκαν από τον Δικαστικό Αντιπρόσωπο. Στο Μητρώο της Ομοσπονδίας είναι 132 συνολικά γραμμένα και 132 ταμειακά εντάξει μέλη.
Με βάση το τηρούμενο Πρωτόκολλο ψηφοφορίας, για την εκλογή Διοικητικού Συμβουλίου, Εξελεγκτικής Επιτροπής και Εφορευτικής Επιτροπής βρέθηκαν 127 ψηφοδέλτια εκ των οποίων έγκυρα 125 και άκυρα 0 – λευκά 2.
Τέλος έγινε η καταμέτρηση των σταυρών προτίμησης των υποψηφίων και έλαβε ο καθένας για το αντίστοιχο αξίωμα ψήφους, όπως αναφέρεται πιο κάτω:
 
Α) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
 
«ΑΣΚ-ΕΠΗΕΑ-ΕΠΗΕΘ»
ΖΑΜΠΕΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑέλαβε ψήφους 57
ΚΑΛΑΝΤΖΗ ΜΑΡΙΑέλαβε ψήφους 59
ΚΑΖΑΝΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑέλαβε ψήφους 52
ΚΡΕΣΤΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣέλαβε ψήφους 50
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΕΛΕΩΝΟΡΑέλαβε ψήφους 26
ΜΠΟΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑέλαβε ψήφους 55
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣέλαβε ψήφους 22
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣέλαβε ψήφους 12
 
«ΔΙΚΤΥΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ & ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ»
 
ΑΡΝΑΟΥΤΟΓΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣέλαβε ψήφους 6
ΔΟΥΚΑΚΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑέλαβε ψήφους 28
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣέλαβε ψήφους 27
ΠΡΩΤΟΛΑΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ έλαβε ψήφους 32
 
«ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΗΕΑ»
ΚΑΨΑΛΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ)έλαβε ψήφους 24
ΚΟΥΡΗ ΑΛΕΞΙΑέλαβε ψήφους 19
ΚΟΥΤΣΟΒΙΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ έλαβε ψήφους 23
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣέλαβε ψήφους 16
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ έλαβε ψήφους 16
ΤΣΩΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣέλαβε ψήφους 20
 
 
Β) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
 
«ΑΣΚ-ΕΠΗΕΑ-ΕΠΗΕΘ»
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣέλαβε ψήφους 48
ΚΑΡΒΟΥΝΑΡΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣέλαβε ψήφους 24
ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣέλαβε ψήφους 54
ΜΠΑΤΕΛΗ ΙΩΑΝΝΑέλαβε ψήφους 23
 
«ΔΙΚΤΥΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ & ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ»
ΦΩΣΚΟΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑέλαβε ψήφους 25
 
«ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΗΕΑ»
ΓΩΓΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣέλαβε ψήφους 23
ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗέλαβε ψήφους 22
 
Β) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
 
«ΑΣΚ-ΕΠΗΕΑ-ΕΠΗΕΘ»
 
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣέλαβε ψήφους 52
ΚΑΤΣΙΜΠΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣέλαβε ψήφους 58
ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΚΑέλαβε ψήφους 52
 
 
«ΔΙΚΤΥΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ & ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ»
ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑέλαβε ψήφους 13
ΠΑΠΑΤΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑέλαβε ψήφους 18
 
 
«ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΗΕΑ»
ΒΑΛΣΑΜΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗέλαβε ψήφους 24
ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣέλαβε ψήφους 21
 
 
Έτσι με βάση το πιο πάνω αποτέλεσμα εκλέχθηκαν κατά σειρά πλειοψηφίας οι κάτωθι:
 
Α) ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
ΚΑΛΑΝΤΖΗ ΜΑΡΙΑ
ΖΑΜΠΕΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
ΜΠΟΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
ΚΑΖΑΝΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ΚΡΕΣΤΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΕΛΕΩΝΟΡΑ
ΠΡΩΤΟΛΑΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
ΔΟΥΚΑΚΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
ΚΑΨΑΛΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ)
ΚΟΥΤΣΟΒΙΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ
 
 
Β) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
 
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΚΑΡΒΟΥΝΑΡΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΦΩΣΚΟΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
ΓΩΓΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
 
Γ) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
 
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
ΚΑΤΣΙΜΠΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΑΠΑΤΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑ
 
 
Λόγω ισοψηφίας των υποψηφίων Ιωάννη Αγγελόπουλου και Μαρίκας Παρασκευοπούλου, έγινε κλήρωση από τα μέλη της Εφορευτικής Επιτροπής, η οποία ανέδειξε ως τακτικό μέλος τον Ιωάννη Αγγελόπουλο και αναπληρωματικό τη Μαρίκα Παρασκευοπούλου.
 
Οι αρχαιρεσίες έγιναν κανονικά, δεν υποβλήθηκε καμία ένσταση.
 
Κλείνεται το παραπάνω πρακτικό και υπογράφεται από τη Δικαστική Αντιπρόσωπο και την Εφορευτική Επιτροπή
 
 
Χριστίνα Ρούτη
 
Ιωάννης Αγγελόπουλος Νικόλαος Μπέλλος Νικόλαος Γαβριήλ

Posted on Monday, May 30, 2011 (Archive on Monday, June 6, 2011)
Posted by epieaadmin  Contributed by epieaadmin
Return Bookmark and Share   

 
 
 
  Terms Of Use | Privacy Statement Copyright 2009 OTE S.A.